کسب درآمد از تلگرام در ایران

بدون تردید تلگرام یکی از پرطرفدارترین پیام رسان های دنیای مجازی در ایران می باشد و به علت رایگان بودن همه ی اقشار جامعه از آن بهره می برند.با وجود مخاطبان زیادی که تلگرام در ایران به خود اختصاص داده است فرصت کسب درآمد از تلگرام را برای بسیاری افراد نیز فراهم آورده است.

بر خلاف تصور بسیاری که کسب درآمد از تلگرام را تنها با داشتن کانال های چند هزار عضوی ممکن میدانند اما با کانال های نسبتا کوچک هم میتوان درآمد های خوبی از تلگرام کسب کرد.اصلی ترین روش کسب درآمد از تلگرام ایجاد کانال برای معرفی محصولات یا خدماتتان می باشد.

انواع کانال ها جهت کسب درآمد از تلگرام

۱.کانال آموزشی

کسب درآمد از تلگرام

امروزه داشتن یک کانال با موضوعی خاص وتخصصی بسیار بهتر مورد استقبال قرار می گیردتا کانالی که در همه ی زمینه ها فعالیت دارد.مثلا به جای اینکه کانال خود را با موضوعات مختلفی چون آشپزی،هنر،روانشناسی و سلامت ارائه دهید بیایید و در یک حوزه به طور تخصصی فعالیت کنید و به یک مرجع تبدیل شوید.

پیشنهاد می کنم این مقاله رانیز بخوانید:چگونه در خانه پولدار شویم؟

نحوه ی کسب درآمد

حالا که کانالی آموزشی در زمینه ای مشخص دارید و مطالب مفید و تبلیغات هم انجام داده اید باید دنبال انتشارات،موسسه ها و یا افرادی که در زمینه ی شما فعال هستند بروید و دوره های آموزشی تخصصی در آن زمینه ساخته و در کانال خود به فروش بگذارید.به عنوان مثال اگر در زمینه ی سلامت خانواده فعالیت می کنید،می توانید با همکاری یک روانشناس پکیج های آموزشی درباره خانواده ساخته و در کانال خود به فروش بگذارید.

۲. کانال سرگرمی

کسب درآمد از تلگرام

در نگاه اول ساخت کانال سرگرمی راحت تر به نظر می رسد و اینکه هر فرد حداقل یک کانال سرگرمی دارد.همچنین تهیه ی محتوا نیز کار چندان سختی نیست.در نتیجه بازار داغی هم دارد.اما کانال های سرگرمی بسیار زیادی وجود دارد و رقابت سختی هم نسبت به کانال هایی با موضوع خاص دارد.اگر تصمیم تان قطعی است و میخواهید کانال سرگرمی داشته باشید باید به دنبال یک تفاوت باشید.

تفاوتی که کانال شما نسبت به سایر کانال ها مزیتی داشته باشد(مزیت رقابتی) و شما را در ذهن مخاطب متمایز سازد.به عنوان مثال برخی از کانال های سرگرمی موفق طراحی تصویری تمام پست ها را خود انجام می دهند ،از عکس های باکیفیت و جذاب استفاده می کنند،یا تصاویر را با کَپشن (متن زیر تصویر) ارائه می دهند که بسیار جذاب و مخاطب پسند می باشد.همه ی این کارها زمان زیادی را می طلبد.در نتیجه کانال شما هم باید یک ویژگی منحصر به فرد داشته باشد که سایر رقبا از آن بی بهره باشند.

می توانید از یک فرد با سلیقه کمک بگیرید.همچنین میتوانید کانال سرگرمی را به شهر خود اختصاص دهید؛در این صورت ممکن است بازارتان محدود شود اما شانس تان برای جذب اعضای آن شهر و در نتیجه تبلیغات محلی افزایش می یابد.

نحوه ی کسب درآمد

تبلیغات را در کانالتان انجام دهید.تعرفه ی تبلیغات را بر اساس تعداد اعضای کانال و مدت زمان قرار گیری تبلیغ تعیین کنید و برای بیشتر شدن نرخ تبلیغ میتوانید تا یکی دو ساعت بعد از آن هیچ تبلیغی انجام ندهید یا بعد از مدت زمانی معین دوباره تبلیغ را فوروارد کنید.

۳.کانال نیازمندی ها

کسب درآمد از تلگرام

همان طور که میدانید درصد زیادی از مردم در بازه های زمانی مختلف جویای کار می باشند و داشتن کانال نیازمندی های آنلاین یکی از کاربردی ترین کانال ها برای کسب درآمد از تلگرام می باشد.اما بعضی وقت ها آنقدر حجم آگهی ها زیاد می باشد که شاهد خروج تعدادی کاربر از کانال می باشیمامروزه اکثر افراد ترجیح می دهند که آگهی های متناسب با تخصص شان را دریافت کنند؛

در نتیجه شما میتوانید کانال نیازمندی خود را در حوزه ی خاصی مانند استخدام پزشک متخصص،استخدام برنامه نویس و …قرار دهید.همچنین می توانید کانال خود را به شهری خاص اختصاص دهید.در این صورت ممکن است تعداد بازدید کننده ی شما کم شود اما شانس بیشتری برای جذب مشتری دارید.

نحوه ی کسب درآمد

در ابتدا شما باید برای کانال خود تبلیغات انجام دهید و نیازمندی ها را به صورت رایگان در کانال قرار دهید تا به مرور زمان اعضای شما بیشتر شود.البته آگهی ها باید کاملا رایگان در اختیار بازدید کننده ها قرا گیرد.زمانیکه رشد کردید می توانید با این روش ها کسب درآمد کنید:

۱-بابت قرار دادن هر آگهی در کانال مبلغی را دریافت کنید

۲-می توانید تعرفه ها ی آگهی ها را براساس انتشار آگهی در ساعات پربازدید یا قرار ندادن پستی بعد از انتشار آگهی تا ساعتی معین تعیین کنید.

۳-می توانید تبلیغات مرتبط با شهر خود را در کانال پیاده کنید

۴.کانال محصولات صوتی

کسب درآمد از تلگرام

امروزه سبک زندگی جامعه تغییر کرده و بسیاری از افراد زمان زیادی را در مسیر رفت و برگشت از دست می دهند و پس از رسیدن به خانه اصلا حال و حوصله ای برای کتاب خواندن ندارند؛شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و با ارائه ی کتاب های صوتی یا محصولات آموزشی صوتی تایم های از دست رفته را برای اینگونه افراد احیا کنید.مثلا مطالب مربوط به موفقیت،سرگرمی،خانواده،انگیزشی که طرفداران زیادی دارد را جمع آوری کرده و به صورت صوتی در کانال خود قرار دهید.

نحوه ی کسب درآمد

۱-می توانید محصولات صوتی خود را با موضوعات دلخواه به دو شیوه به فروش بگذارید؛

۱–مستقیما محصول را در کانال خود به فروش بگذارید یا در کانال ها و سایت های همکاری در فروش به فروش بگذارید.

۲-تبلیغات مرتبط را در کانال خود اجرا کنید و به دو صورت ثابت یا همکاری در فروش از تبلیغات کسب درآمد کنید

۵.همکاری با پلتفرم های تبلیغاتی در تلگرام

کسب درآمد از تلگرام

همکاری با این پلتفرم ها یا ایجاد آن ها یکی دیگر از روش های کسب درآمد از تلگرام است.در این پلتفرم ها انواع کانال های تلگرامی جهت تبلیغات را در موضوعات مختلف دسته بندی میکنند.شما می توانید کانال خود را به آنها معرفی کنید تا آن را در لیست کانال ها قرار دهند و مشتریان به راحتی شما را پیدا کنند و تبلیغات خود را به شما بسپارند.

تعرفه ی این پلتفرم ها معمولا به صورت کلیکی یا ساعتی انجام می شود.اگر هم که تخصص ساخت چنین پلتفرم هایی را دارید میتوانید همین الان دست به کار شده و صاحب یک واسطه ی تبلیغاتی شوید.اما به خاطر داشته باشید باید امکانات زیادی همراه با کیفیت بالا را به مشتریان عرضه کنید تا به جای اینکه خودشان به دنبال اجرای تبلیغات در تلگرام بروند،آن را به شما واگذار کنند.همچنین طبق گفته های قبلی باید یک مزیت رقابتی داشته باشید که پلتفرم شما را از سایر رقبا متمایز سازد.

۶.همکاری با یک کوتاه کننده ی لینک

کسب درآمد از تلگرام

شاید تا به حال لینکی را برای دوستان خود فرستاده باشید که آدرس آن دوخط یا بیشتر است.کار سرویس های کوتاه کننده ی لینک این است که لینک های طولانی را با ظاهری شکیل و مختصر ارائه می دهند.نکته ی جالب اینجاست که این سرویس ها به ازای کلیک بر روی لینک کوتاه شده ی آنها مبلغی را هم به شما پرداخت می کنند.اما برای کسب درآمد قابل توجه باید تعداد کلیک ها روی این لینک ها زیاد باشند.

نحوه ی کسب درآمد

برای کسب درآمد از تلگرام میتوانید لینک هایی مثل دانلود موسیقی،فیلم های پرطرفدار،رویدادها و حوادث گوناگون که بازدید کننده ی زیادی در پی دارد،در کانال خود قرار دهید و به ازای بازدید کاربران درآمد کسب کنید.همچنین برای هر لینک اختصاصی توضیحی کوتاه آماده کنید تا کاربران آشنایی مختصری با موضوع آن داشته باشند.

ساخت کانال تلگرام

کسب درآمد از تلگرام

برای داشتن کانالی موفق و کسب درآمد از تلگرام سعی کنید موارد زیر را در کانال خود رعایت کنید:

۱-نام کانال باید کوتاه،واضح و خاص باشد؛اگر بتوانید نامی ایده آل برای کانال خود انتخاب کنید اولین قدم را محکم برداشته اید.۲-بهتر است آیدی کانال یا همان شناسه ی خود را مشابه با نام کانال و ساده باشد تا کاربران به راحتی آیدی شما را بیابند.

۳-در انتخاب عکس کانال دقت کنید و حتی الامکان هیچ وقت آن را تغییر ندهید.

۴-در قسمت بیوگرافی کانال با یک توضیح ساده کانال و ماموریت آن را به مخاطبان معرفی کنید تا بیشتر با محتویات شما آشنا شوند.به عنوان مثال:-آموزش صفر تا صد بازاریابی اینترنتی-ارائه ی جدیدترین ترفندهای موبایل۵-از آن جایی که میخواهید از کانال تان کسب درآمد کنید،آن را در حالت عمومی (public) قرار دهید.

جمع بندی

شما هم می توانید با رعایت چارچوب ها و اصولی مانند تولید محتوای با کیفیت،عدم استفاده از روش های غیر عادی برای افزایش اعضای گروه(ممبرفیک) وانجام صحیح تبلیغات یک کانال با درآمد عالی داشته باشید.همچنین در مسئله ی فروش مواردی چون مشتری مداری،سرعت پاسخگویی،نحوه ی برخورد با مشتریان،سرعت ارائه ی کالا و خدمات و…را از قلم نیندازید.

مهم نیست چه تعداد افرادی عضو کانال شما هستند،مهم این است که این افراد برای رفع نیازشان به سراغ شما می آیند و سرانجام خرید نهایی را انجام دهند.در ضمن اگر مشتری مدار خوبی باشید آن ها به مشتری وفادار تبدیل شده و شما را به دوستان و آشنایان نیز معرفی می کنند.

اگر شما دوستان هم ایده های جدیدی برای کسب درآمد از تلگرام دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.